Podnośniki koszowe typu LEO 26H

Podnośnik koszowy Teupen LEO 26H  typu pająk to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy muszą pokonać przeszkody pojawiające się na podłożu jak i na wysokości podczas wykonywania prac wysokościowych takich jak np. wycinka drzew, renowacja obiektów itp.

Dane techniczne podnośnika LEO 26H

Wysokość robocza: 26 m
Wysięg boczny: 13 m
Udźwig kosza: 200 kg
Długość: 6,5 m
Szerokość: 1,58 m
Wysokość: 1,98 m
Masa: 3250 kg
Autopoziomowanie: Tak

 

Model ten posiada maksymalną wysokość roboczą 26 m z udźwigiem 200 kg oraz 13 m wysięgu bocznego. Szerokość 1,58 m pozwala na swobodne wprowadzenie urządzenia do wnętrza budynku. Antypoślizgowe gąsienice umożliwiają pracę na prawie każdym terenie. Cechy te sprawiają że pokonywanie terenów parkowych, leśnych, a także pracę na miejskich starówkach i centrach handlowych, gdzie niezbędne jest ominięcie krawężników oraz wysoko usytuowanych przeszkód, staje się możliwe.

Podwozie gąsienicowe podnośnika jest tak zaprojektowane by nacisk ciężaru na podłoże był rozkładany równomiernie. Jest to w szczególności ważne podczas pracy na delikatnych powierzchniach, na kostkach brukowych, na podłogach drewnianych, chodnikach, w centrach handlowych i kościołach gdzie niezbędny jest duży wysięg przy niskiej wadze.

Z myślą o pracy w zamkniętej przestrzeni podnośnik koszowy Teupen LEO 26H posiada silnik elektryczny. Taki rodzaj napędu powoduje, że jego praca jest cicha i nie powoduje drgań oraz nie produkuje zanieczyszczeń.

ZALETY PODNOŚNIKA KOSZOWEGO LEO 26H:

  • System poziomowania gąsienic - pozwala na poruszanie się wzdłuż zbocza pagórka utrzymując maszynę w poziomie przy maksymalnym nachyleniu terenu do 26%.
  • System poziomowania maszyny - umożliwia umieszczenie podpór w różnych pozycjach i na różnych poziomach . Umożliwia to rozstawienie podnośnika w wąskich przestrzeniach np.: w pasażach handlowych, na schodach czy na zboczu pagórka.
  • Sterownie - panel sterujący może być przeniesiony poza maszynę łącząc sie z nią za pomocą fal radiowych- obsługuje on funkcje jazdy gdy operator jest poza maszyną.
  • Masa - ten 26 metrowy podnośnik może pracować na cienkich stropach - jego całkowita masa to zaledwie 3250 kg.
  • System jezdny - podnośnik porusza się na gumowych niebrudzących gąsienicach. System ten dodatkowo rozkłada ciężar maszyny nie niszcząc tym samym powierzchni po których się porusza.
  • Wymiary - kompaktowe wymiary maszyny pozwalają na wprowadzenie jej do wnętrza budynku przez podwójne drzwi.
  • Napęd - dwa rodzaje napędu - benzyna lub silnik elektryczny zasilany bezpośrednio napięciem 230 V.

Diagram pracy podnośnika koszowego LEO 26H

Rys. DIAGRAM PRACY PODNOŚNIKA KOSZOWEGO LEO 26H